Loodusõpetuse tööraamat 5. klassile. I osa
Loodusõpetuse 5. klassi kaheosaline tööraamat järgib riiklikku õppekava. Teemad on järjestatud nii, et varemõpitu toetab uue osa omandamist ja aitab paremini mõista eri teemade vahelisi seoseid. Teemade reastamisel on arvestatud aastaajalisi võimalusi läbi viia õuesõpet. Õppematerjal aitab luua terviklikku arusaama keskkonnast ja mõista, et looduses on toimunud ja toimuvad pidevad muutused, mida saab vaadelda põhjus-tagajärg-seostena.
Materjal omandatakse aktiivselt tööraamatuga töötades, et ise uusi teadmisi luua. Individuaalse töö kõrval on kesksel kohal koostöö arendamine kogemusõppe kaudu, mis eeldab õppekäike loodusesse, praktiliste tööde läbiviimist ja aega toimunu tagasisidestamiseks ja mõtestamiseks.
Paljud tööraamatu ülesanded on TaskuTargas interaktiivsed ja automaatselt kontrollitavad. Lisaks on peatükkide juures interaktiivseid lisaülesandeid, mida pole pabermaterjalis, ja prinditavaid töölehti.
Digitööraamatu aluseks on 2021. aasta esmatrükk. Trükise sisu on paiguti veebi jaoks kohandatud.
Loodusõpetuse tööraamat 5. klassile I osa
Ühele kasutajale 1 aasta.
- Pinnavormid ja pinnamood Tutvu sisuga
-
Vesi elukeskkonnana
- 6. Kodukoha veekogu elurikkus 6.1 Loodusteaduslik uurimus
- 6.2. Õppekäik
- 6.3. Tulemused
- 7. Vesi elukeskkonnana +2
- 8. Taimede kohastumused eluks vees +2
- 9. Loomade kohastumused eluks vees +2
- 10. Organismide koostöö elukoosluses +2
- 11. Mageveekogude toiduahelad ja -võrgustik +2
- 12. Ökosüsteem ja looduse hüved +2
- Kokkuvõte
- Siseveekogud
- Lisad
Maarika Männil, Elbe Metsatalu
LOODUSÕPETUSE TÖÖRAAMAT 5. klassile
Retsensendid Katri Mirski, Kiira Mõisja ja Kalle Olli
Toimetaja Siim Kilki
Keeletoimetamine: Kirjastus Maurus
Kunstnikud Meelis Brikker ja Reet Kristian (vee-elustiku pisiloomad)
Kujundus ja skeemid Heisi Väljak ja Siim Kilki
ISBN 978-9949-641-58-1
Autoriõigus: Elbe Metsatalu, Maarika Männil ja Maurus Kirjastus OÜ
Esmatrükk 2021
Kõik õigused käesolevale väljaandele on seadusega kaitstud. Ilma autoriõiguse omaniku kirjaliku loata pole lubatud ühtki selle väljaande osa paljundada ei mehaanilisel, elektroonilisel ega muul viisil.
Elbe Metsatalu on geograaf, kauaaegne geograafia ja majanduse õpetaja, metoodik ja meisterõpetaja, kes on koostanud hulgaliselt õppematerjale, metoodilisi juhendeid ja ainekavu loodusõpetusest, geograafiast, ettevõtlus- ja majandusõppest. Ta on juhtinud loodusvaldkonna õpiprojekte ja läbi viinud õpetajate metoodilisi koolitusi. Eesti ettevõtlik haridustöötaja 2014, aasta ettevõtlik õpetaja 2018.
Maarika Männil on bioloog, kauaaegne loodusõpetuse, bioloogia, terviseõpetuse ja uurimistöö aluste õpetaja, kes on juhendanud vabariigi teaduspreemiaga auhinnatud õpilastöid ja rahvusvaheliste olümpiaadide laureaate. 2011. aastal tunnustati Maarikat Järvamaa aasta õpetaja tiitliga. Praegu töötab ta keskkonnahariduse spetsialistina, et ise praktiseerida ja teisi innustada õuesõpet kogemusõppena läbi viima.