Lisamaterjal õpikule „Kunst ja visuaalkultuur 20. ja 21. sajandil. Kunstiajalugu gümnaasiumile. II osa”
Õpiku „Kunst ja visuaalkultuur 20. ja 21. sajandil. Kunstiajalugu gümnaasiumile, II kursus“ 1.–28. peatüki juurde on iseseisvaks tööks huvitavad MÕTLE-ülesanded. 29. peatükis on lisalugemist ja küsimusi muuseumide kohta; 30. peatükis on ülesandeid kunstiajaloo kordamiseks.
-
1.–10. peatüki MÕTLE-ülesanded
Tutvu sisuga
- 1. Globaliseeruv maailm. Modernismi mõiste Tasuta
- 2. Tabatud hetk Tasuta
- 3. Otsingud jätkuvad Tasuta
- 4. Kaduva maailma ilu Tasuta
- 5. Metsikute kunst Tasuta
- 6. Staatika ja dünaamika Tasuta
- 7. Modernistliku kunsti kulminatsioon Tasuta
- 8. Pöörane eitus Tasuta
- 9. Alateadvuse triumf Tasuta
- 10. Moodsa keskkonna kujunemine Tasuta
- 11.–20. peatüki MÕTLE-ülesanded Tutvu sisuga
- 21.–28. peatüki MÕTLE-ülesanded Tutvu sisuga
- 29. Kunsti kodu. Muuseumi sünd. Tuntumad kunstimuuseumid maailmas ja Eestis Tutvu sisuga
- 30. Lugude ja sümbolite ringlus läbi sajandite. Ülesandeid kunstiajaloo kordamiseks ning kunsti mõistmise arendamiseks Tutvu sisuga
Sigrid Abiline on pikaajalise töökogemusega ajaloo-, ühiskonnaõpetuse ja kunstiajaloo õpetaja. Sigridil on kunstiteaduse magistrikraad Eesti kunstiakadeemiast ning ta on töötanud erinevat tüüpi koolides. Praegu töötab Sigrid õpetajana Tallinna täiskasvanute gümnaasiumis.
Lumi Kristin Vihterpal on tegevuskunstnik, kes on õppinud Eesti kunstiakadeemias skulptuuri ja omandanud Tartu ülikoolis semiootika magistrikraadi. Lumi Kristin peab oluliseks kaasaegse kunsti populariseerimist. Ta on töötanud Tallinna ülikooli digitehnoloogiate instituudi haridustehnoloogia keskuse riikliku gümnaasiumi “DigiÕppeVaramu” projektis kunstide valdkonna projektijuhina ning koostanud digitaalseid õppematerjale.