Aialoomad

Aias elab palju loomi nii maa peal, kui maa sees. Mullas elavad vihmaussid. Nad söövad taimede surnud osakesi ja mulda. Vihmaussid on aiale kasulikud loomad. Nad kobestavad mulda, kui nad uuristava mulla sisse käike

Maa peal elavad nälkjad ja teod. Nemad kahjustavad aias olevaid taimi.

Kärnkonn toitub putukatest ja limustest. Päeval lesivad kärnkonnad tavaliselt peidus, aktiivseks muutuvad nad päikeseloojangu ajal ning suurema osa ööst otsivad konnad selgrootuid. Kärnkonn liigub aeglaselt kohmakate sammudega. Täiskasvanud kärnkonnad võivad kasvada kuni 18 cm pikkuseks ning nende värv võib olla rohelisest tumepruunini.

Siil omapärase välimusega imetaja. Tema keha katab okkaline nahk (okkaid ~16 000).

Siil on segatoiduline ja ta sööb putukaid ja nende vastseid, aga ka vihmausse, konni, hiiri, linnumune- ja poegi, madusid, tigusid. Talvel siil magab ja enne seda suvel kogub ta nahaaluse rasvakihi.

Siil

 

Linnud, kes aias elavad on kasulikud, sest nemad söövad kahjureid, kes taimi söövad.

Ülesanne:

AIALOOMAD. Kes on pildil?

Lindudele võiks aias olla ka veekauss, kus nad joomas käivad ja ennast pesevad. Et aias ikka linde oleks võiks neile ehitada pesakastid. Talvel tuleb lindudele süüa panna.

 

aialoomad-2-728

Liblikad munevad oma munad taimede lehtedele. Liblika röövik koorub munast 3 kuni 12 päeva pärast seda, kui liblikas on oma munad munenud. Röövik tekitab enda ümber imekauni varjevärvi kesta. See kaitseb röövikut lindude eest ning võimaldab segamatult liblikaks areneda.

Liblika koorumine

Täiskasvanud liblikas teeb nukukesta katki ja lendab sellest välja. 2 kuni 5 nädala pärast on liblikas valmis paljunema ning uusi mune munema. Liblika elutsükkel: munad, röövik, nukk, täiskasvanud liblikas.

 

 

See artikkel on retsenseerimata.
Märkasid viga? Anna sellest teada ja teeme TaskuTarga koos paremaks!
00:00