Kliima muutumine
Kliimanäitajad muutuvad pika perioodi jooksul, tekivad lainetused andmete graafikutel. Mõõtmised näitavad atmosfääris leiduvate gaaside sisalduse tõusu, räägitakse kliima soojenemisest inimtegevuse mõjul. Eriti on suurenenud CO2 ja CH4, N2 ehk kasvuhoonegaaside sisaldus, mida seostatakse inimeste tegevusega. Kasvuhooneefekt tähendab seda, et nimetatud gaasid , mis paiknevad atmosfääris, lasevad läbi lühilainelist päikesekiirgust kuid ei lase pikalainelist kiirgust maailmaruumi hajuda.
Mõõdukas kasvuhooneefekt on vajalik elamistingimuste säilitamiseks Maal, kuid kui kogu maakera temperatuur tõuseb, siis sellel on inimeste asustusele väga tugev mõju. Liustikud sulaksid, sademete hulk suureneks, üle ujutatakse suured alad, sest maailmamere tase tõuseb veel lisaks ka soojuspaisumisele. Kui kõik liustikud sulaksid, siis oleks Eesti peaaegu tervenisti vee all:
Sulle võivad huvi pakkuda need õppematerjalid:
Õpime tähti. B-täht
Õpi eesti keelt teise keelena B2. Grammatika
Oksüdatsiooniaste
Õpime tähti. Ö-täht
JÕULUD. Meisterdame jõulupuu!
Hariliku murru kordamine
HANS JA GRETE. Muinasjutt kuulamiseks
Tutvus keemiaga
Ruutjuur, tehted ruutjuurtega
Tundetarkus lastele. ÜLLATUS
Eesti keele grammatika kordamine 8. klassile
Aigar Vaigu ja Andres Juur. Õpioskuste omandamine ning reaal- ja loodusained
Eesti keele grammatika kordamine 7. klassile
Eesti keele grammatika gümnaasiumile: numbrite kirjutamine
Eestis on talved muutunud pehmemaks ja sademeid on rohkem. Kas see on globaalne ehk üleilmne soojenemine, pole üheselt selge. Kliima soojenemisest annavad märku liustikud.
Märkasid viga? Anna sellest teada ja teeme TaskuTarga koos paremaks!